--אקונו-מים - סינון מים ביתי
אחת התשתיות המרכזיות בכל בניין מגורים הנה צנרת המים : כל בית מקיים צריכת מים כחלק קבוע מחיי היומיום וחלק ניכר מהמים הנם מי שתייה, לצד שימושים שגרתיים נוספים כגון הרתחת מים בקומקום, חימום מים בדוד החשמל לרחצה, פעולת ההרתחה במכונת הכביסה או מדיח הכלים ועוד. כולנו מכירים היטב את תופעות הלוואי של שימוש במים הקיימים בישראל, ובעיקר את הצטברות האבנית על דפנות הקומקום. הסיבה לכך היא הרכב המינרלים הקיימים במי השתייה בארץ, הנחשבים למים 'קשים' ועובדה זו משפיעה השפעה מהותית על נזקים שגורמת הצטברות האבנית – לא רק במישור ניהול משק המים הביתי ומכשירי החשמל שלנו, אלה גם בתשתיות ארציות, בהן טונות של אבנית מסוננות מדי שנה.

סינון מים ביתי

יתרונות סינון מים דירתי על פני מכשירים ניידים
אט אט התפוגג לו הטרנד של קניית מים בבקבוקי פלסטיק [ לא רק בשל הפגיעה באיכות הסביבה עם הצטברות הפסולת אלא בעיקר בשל העובדה שכך שותים מים לא טריים, ששהו זמן רב בבקבוק הפלסטיק] וצץ טרנד של מסנני מים במתקני 'על השיש' למינהם. המתקנים נוחים בעיקר לטובת חימום, ובכך הם לא מצטיינים, שכן פעולת הסינון פועלת רק על נקודה זו בעוד ששאר נקודות המים בבית מזרימות מים לא נקיים. מתקני השיש עולים סכום לא מבוטל, מצריכים תחזוקה שרבים מכנים אותה 'יקרה' ומעניקים פעולה מוגבלת יחסית :

אנו באקונו-מים מציעים לכם פתרון פשוט לסנן את כ-ל המים הנכנסים לבניין שלכם וליהנות לאחר התקנה פשוטה [וזולה יחסית לכל אלטרנטיבה] ממים נקיים בכל הבניין, בכל הדירות, בכל הברזים.
שתיית מים צלולים – כי זה בריא וטעים, אלא מה
ההבדל בין מים לא מסוננים לאלו שהוסרו מהם המזהמים השונים ניכר בלגימה הראשונה. הטעם שונה, המים מרגישים אחרת והתחושה נשמרת גם [ואולי בעיקר] בטעם הקפה שלנו ובבישול. מהר מאוד מתרגלים לזה ומתחילים להבדיל בין שתיית מים רגילים למים שניתן לקרוא להם בצורה הפשוטה ביותר – נקיים.
ההשפעות של סינון מים דירתי: חסכון ובריאות
דמיינו מצב בו הקומקום החשמלי שלכם נותר נקי לאחר עשרות ומאות הרתחות מים. זו הדרך הפשוטה ביותר להבין כיצד מגיב גופנו למים צלולים וכיצד ייראה החלק הפנימי של מכשירי החשמל שלנו – נקי לחלוטין, ללא המשקעים המכוערים המכילים אבן בתוספת חלודה אקראית. אחד מגופי החימום המאסיביים בשימוש הביתי הנו זה המחמם את מי הרחצה בדוד, ותדירות החלפת הגופים מוכרת לכולנו : אך הרבה לפני שגוף חימום כזה מוחלף הוא מתכסה לאיטו באבנית ויעילותו פוחתת, ובד בבד מתארך הזמן הדרוש להדלקתו על מנת לקבל מים חמים. כך נגרמות לנו הוצאות בשל אי יעילות אנרגטית וזליגה של זמן חשמל רב לכוון עקר. מים נקיים מאבנית משמעותם גופי חימום נקיים – אך השפעה מהותית לא פחות היא על טעם המים ואיכותם.
צנרת המים הביתית והשפעת סינון האבנית
צנרת המים הביתית שלנו משולה לורידים והעורקים בגופנו : כפי שבעורקים מצטברים משקעים עקב תזונה לא נכונה [וכך נגרמים התקפי לב עקב 'סתימת הצנרת'], כך גם הצינורות המזרימים מים בביתנו מושפעים ומשפיעים עלינו ישירות. הפתרון הפשוט, הנגיש, האקולוגי והמשתלם ביותר הנו לסנן את האבנית והחלקיקים מהמים [לרבות חלקיקים צפים, חלודה ומפגעים נוספים] כך שמראש המים הזורמים בצנרת שלנו נקיים מאבנית.